O Co Biega? [2015]

Pierwsza edycja Charytatywnej Sztafety Integracyjnej ‚O CO BIEGA?’ już za nami.

Organizatorem było stowarzyszenie Rotary Club Olsztyn Varmia, współorganizatorem Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel, a patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Olsztyn Piotr Grzymowicz.

Była to Charytatywna Sztafeta Integracyjna, której głównym celem była integracja społeczna niepełnosprawnych sportowców startujących w Olimpiadach Specjalnych, a także wszystkich osób niepełnosprawnych, uprawiających sport. W ramach imprezy odbyła się zbiórka funduszy na wyposażenie sali do integracji sensorycznej dla Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Olsztynie.

Uczestnicy entuzjastycznie przyjęli pomysł organizatorów na przebrania i dzięki temu mogliśmy zobaczyć biegnących rycerzy, księżniczki, prysznic z zasłoną, wielkiego żółtego ptaka, hawajską ekipę czy drużynę dzikich kotów lub golasów. Głównym celem wydarzenia była integracja i wspólna zabawa, dlatego w końcowej ocenie był brany pod uwagę nie tylko czas dotarcia do mety, ale również stroje, stopień zintegrowania drużyny czy wytrwałość. Każdy uczestnik biegu otrzymał medal pamiątkowy, a na wszystkich kibicujących czekało mnóstwo atrakcji dla dzieci i całych rodzin oraz koncert zespołu Avarias Brigade. W biegu wzięło udział ponad 300 uczestników. Wbrew mało sprzyjającej prognozie pogody aura dopisała i mogliśmy się cieszyć pięknym słońcem nie tylko w naszych serduchach.

Sukces imprezy i uśmiechy dzieci motywują organizatorów do dalszej pracy i już teraz zapraszają na II edycję sztafety O CO BIEGA w 2016 roku! Do zobaczenia na trasie!

Organizator: Rotary Club Olsztyn Varmia

Współorganizator: Centrum Rekreacyjno-Sportowe UKIEL

Patronat Honorowy: Prezydent Olsztyna

Partnerzy