Wrzuć Piątaka Dla Dzieciaka

Rotary Club Olsztyn Varmia zaangażował się we wsparcie rehabilitacji oraz udziału dzieci w zawodach Olimpiad Specjalnych poprzez akcję Wrzuć Piątaka Dla Dzieciaka. Celem akcji jest wyposażenie sali integracji sensorycznej oraz zapewnienie dzieciom ubiorów sportowych i sprzętu niezbędnego do treningów.

Postanowiliśmy zorganizować to przedsięwzięcie odwrotnie, niż w typowym podejściu do akcji charytatywnej. Zamiast kilku dużych darczyńców, pragniemy przyciągnąć wielu drobnych i nie na chwilę, ale na zawsze. Drobna darowizna (5 zł z hasła akcji – ale może być też dowolna inna) przekazywana przez odpowiednio liczne grono życzliwych ludzi co miesiąc, może zsumować się do kwoty wystarczająco dużej, aby znacząco wesprzeć dzieciaki w realizacji ich sportowych marzeń lub zapewnić im możliwość rehabilitacji przy pomocy urządzeń do integracji sensorycznej.

Olimpiady Specjalne to stowarzyszenie, którego główną działalnością jest organizowanie treningów i zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Przez sport zawodnicy rozwijają się fizycznie i społecznie, uczą się nowych umiejętności, przełamują własne bariery, stają się bardziej odważni, otwarci i pewni siebie. Działania te wspierają również rodziny zawodników, pomagając im w organizowaniu opieki dla dzieci zaangażowanych w sport. Pokazywanie wysiłku sportowego zawodników Olimpiad Specjalnych, ich emocje i radość z uprawiania sportu przyczyniamy się również do lepszego zrozumienia, akceptacji i tolerancji wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Rotary Club Olsztyn Varmia pragnie długofalowo wspierać udział dzieci z regionu Warmii i Mazur w zawodach Olimpiad Specjalnych oraz w niezbędnej dla ich rozwoju rehabilitacji przy wykorzystaniu nowoczesnych technik (integracja sensoryczna). Dlatego proponujemy działanie bez określonego terminu zakończenia, a jednocześnie nie stanowiącego żadnego istotnego obciążenia finansowego dla każdej z osób, która przyłączy się do akcji. Jeśli nas – darczyńców – będzie wielu, możemy istotnie wesprzeć naszych podopiecznych.

Do akcji można dołączyć, ustawiając stałe zlecenie przelewu bankowego na konto Rotary Club Olsztyn Varmia z hasłem ‘Wrzuć Piątaka Dla Dzieciaka’ w tytule przelewu. Kwota pięć złotych w nazwie akcji jest symboliczna – może to być dowolnie dobrana kwota, która co miesiąc będzie wspierała realizację naszego głównego celu – pomocy dzieciom, które nie są w stanie samodzielnie zrealizować swoich marzeń.

Numer konta Rotary Club Olsztyn Varmia to 60 1750 0012 0000 0000 2632 3077.

Liczymy na Wasze zaangażowanie w tą i kolejne akcje,

Rotary Club Olsztyn Varmia.