Dzień Kobiet w Hospicjum

W dniu 8 marca w Centrum Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Olsztynie  odbędzie się szczególne wydarzenie. Pojawi się profesjonalny zespół kosmetyczek, makijażystek i fryzjerek, by pobyć razem z pacjentkami hospicjum, posłuchać i porozmawiać oraz przypomnieć, że nadal są pięknymi kobietami i choć na chwilę pomóc zapomnieć o chorobie. Pacjentki zostaną poddane profesjonalnym zabiegom tj. zostanie im zrobiony makijaż oraz ich włosy nabiorą nowego blasku.

– Każdemu należy się odrobina radości, miłości i ciepła. Wyznając tę zasadę wpadłam na pomysł by z okazji Dnia Kobiet – 8 marca zorganizować wspólnie z Rotary Varmia Olsztyn wizytę w Hospicjum w Olsztynie i przynieść odrobinę radości Paniom będącym pacjentkami hospicjum – mówi Dorota Gil-Kowalska właścicielka studia kosmetycznego Hedene.

Pani Dorota to specjalista w makijażu permanentnym stale podnosząca swoje kwalifikacje m.in. w znakomitej nowojorskiej klinice Purebeau USA – Pani Beaty Barańskiej. Hedene to pasja jej życia, co potwierdzają zadowolone klientki. Energi ma tyle, że ostatnio wspólnie z mężem uruchomiła bloga podróżniczego Szalone Walizki, gdzie dzielą się doświadczeniami z podróży, pięknem świata i miłością do ludzi.

Tej dobrej energii jest tak dużo, że do projektu Dnia Kobiet w Hospicjum dołączyła Pani Agnieszka Dutkowska, właścicielka Fryzjerni. Nowego miejsca na mapie Olsztyna. Pani Agnieszka to nie tylko doskonały fryzjer i specjalista od stylizacji fryzur ale i trycholog.

Dzięki właśnie takim projektom poznajemy cudownych ludzi chcących dzielić się prywatnym i zawodowym czasem, swoim i pracowników, takie działania zasługuje na uznanie. Tym szczególnej, że sprawa nie jest łatwa, wie to każdy kto był kiedykolwiek w hospicjum. Warci jesteśmy tyle ile potrafimy z siebie innym dać. Dziękuję obu Paniom za tak dobre serce – mówi Anna Ciesielska, Past Prezydent Rotary Club Olsztyn Varmia.